Uncategorized

Primul gol al lui Ovechkin a ajutat focul rusesc. Elvețienii sunt, de asemenea, impecabili

Portarul Andrei Vasilevsky a contribuit cu o factură curată la cea mai mare victorie a Rusiei la Cupa Mondială.

În timp ce Rusia a sărit înapoi în fruntea clasamentului grupei B fără să piardă niciun punct, italienii sunt fără un punct profit și golul marcat ultimul și au un scor de 0:30.

Zajcev a început demolarea unui nou venit în elită după 31 de secunde. Imensul favorit a exprimat un mare avantaj cu alte trei goluri. Au fost îngrijiți de Chafizullin, Kuzněcov și Ovečkin, pentru care a fost și primul record de puncte din capitala Slovaciei.

Italienii, care au înscris ultima oară locul 13 la ultimul etaj al hocheiului mondial.Mai 2017, într-o înfrângere de 1: 4 cu Germania, au avut o mare ocazie de a rupe lunga așteptare pentru bucuria golului la mijlocul celui de-al treilea, dar Rosa nu a folosit-o.

după un alt gol, Kuznetsov a fost înlocuit de De Filippo Roia. A rezistat fără gol până în minutul 27, când Kovalchuk l-a învins. Dadonov a adăugat mai multe goluri și Grigorenko a slăbit.

Kucherov și Dadonov s-au ocupat de al zecelea gol. Apoi, jocul rușilor amintea de un spectacol de expoziție.

Până acum, cele mai mari victorii ale jucătorilor de hochei ruși după divizia Uniunii Sovietice au fost un scor de 12: 3 cu Marea Britanie (1994) și 10: 1 împotriva Italiei (2017). Dar a fost încă un drum lung până la înregistrarea fostei URSS.De asemenea, Italia a suferit o dezastru brutal de 2:28 în 1967.

În timp ce rușii nu au adunat mai mult de 182 de minute, italienii așteaptă mai mult de 355 de minute pentru un gol în rândul elitei.

12 puncte în partea de sus a tabelului cu un scor de 20: 2, Norvegia, pe de altă parte, a rămas fără punct. Două goluri au fost marcate de atacantul Andres Ambühl, norvegienii au reușit să ajungă la final doar la 0: 4.

Elvețianul a trebuit să se descurce fără Janis Moser. Fundașul de 18 ani și-a rănit încheietura într-un meci anterior cu austriecii și va fi în afara jocului timp de patru până la șase săptămâni. În minutul al șaselea, favoritul a preluat conducerea când Holma a depășit-o pe portar cu un bluff executat cu exactitate în fundul Ambühl.

Nordicii nu au folosit jocul de putere, în al 14-lea.minutul era aproape de egalarea Trettenei. A terminat aproape, dar portarul golului elvețian, Genoni, a sigilat distanța de pe stânga cu beton. În minutul 17, șutul lui Fial a fost oprit de stâlp.

După 34 de secunde din actul secund, Hischier s-a ridicat, împingând pucul în spatele lui Holm la stâlpul stâng.

În a treia parte, Praplan a sunat în 45 bara de sus a minutelor. La începutul minutului 50, însă, Hofman a pedepsit o pasă proastă a norvegienilor și a mărit-o la 3: 0. În minutul 57, Ambühl a evidențiat astăzi favoritul cu cel de-al doilea său gol.

Elvețienii nu au marcat mai mult de șase treimi la Bratislava, dar Genoni a pierdut în cele din urmă o foaie curată după intervenția lui Lindström.