Premier League

Premier League: Rezumat și rezultat al victoriei Manchester City împotriva lui Bristol

FINAL. Manchester City va juca finala Cupei Carabao pe 24 februarie împotriva câștigătorului Arsenal-Chelsea.

Minut 95. BRISTOL 2-3 CITY. Gol del City, opera lui De Bruyne.

Minutul 94. BRISTOL 2-2 CITY. Galben pentru David Silva.

Minutul 94. BRISTOL 2-2 CITY. Golul lui Bristol. Marcat Flint.

Minutul 92. BRISTOL 1-2 CITY. Lovitură de la Gundogan, care salvează o apărare pe linie

90 minute. BRISTOL 1-2 CITY. Cinci minute…și orașul până la Wembley.

89 minute. BRISTOL 1-2 CITY. Cât de aproape a fost golul Danilo. Lansare încrucișată a brazilianului.

Minutul 85. BRISTOL 1-2 CITY. Pep mută din nou banca. Danilo intră pe teren și Walker se retrage.

Minutul 81. BRISTOL 1-2 CITY. Prima schimbare a Guardiola. Gundogan intră și se retrage de pe terenul Agüero.

Minutul 79.BRISTOL 1-2 CITY. Engleza revine la joc. Urmăriți meciul

Minutul 76. BRISTOL 1-2 CITY. Kyle Walker doare pe iarbă. Jocul s-a oprit.

Minutul 73. BRISTOL 1-2 CITY. Ultima schimbare în orașul Bristol. Paterson pleacă și intră Kent.

Minutul 66. BRISTOL 1-2 CITY. David Silva ajunge în zonă, dar nu poate trage, fundașul local acoperă poarta. Urmați atacul cetățeanului.

Minutul 64. BRISTOL 1-2 CITY. SCOPUL Bristol Pachetul Marlon taie distanțele cu un antet.

Minutul 60. BRISTOL 0-2 CITY. 30 minute rămase. Wembley asteapta echipa Guardiola.

Minutul 51. BRISTOL 0-2 CITY. Lovitură grea a lui De Bruyne din față. Steele o ia

Minutul 50. BRISTOL 0-2 CITY. GOL din Agüero. Contraatac manual. De Bruyne găsește Kunul care marchează fără contemplare.

BRISTOL 0-1 CITY.Au fost schimbări în orașul Bristol. Walsh și Magnusson pleacă, iar Diédhiou și Baker intră în locul lor.

BRISTOL 0-1 CITY. Începe a doua repriză

Minutul 43. ORAȘUL BRISTOL 0-1. GOL din Manchester City, opera lui Sané. Bernardo Silva a intrat din nou în zonă, a trimis mingea germanului, iar șutul său a sfârșit deviază un fundaș în interior.

Minutul 37. BRISTOL 0-0 CITY. Aruncarea care ajunge până la Flint. Caudio Bravo prinde mingea.

Minutul 35. BRISTOL 0-0 CITY. Lovitură înaltă a lui Fernandinho.

Minutul 33. BRISTOL 0-0 CITY. Pasă în spatele apărării, dar Claudio Bravo iese repede din poartă și controlează mingea.

Minutul 30. BRISTOL 0-0 CITY. David Silva încearcă din nou. Cu această ocazie de departe. Balonează.

Minutul 28. BRISTOL 0-0 CITY.Lovitura lui David Silva și Steele iau mâna stângă pentru a evita golul.

Minutul 25. BRISTOL 0-0 CITY. Apărarea locală ia mingea și începe un contraatac. Ultima trecere a fost prea lungă și Claudio Bravo l-a protejat până a plecat.

Minutul 24. BRISTOL 0-0 CITY. De Bruyne taie, centreaza, iar Flint ia mingea.

Minut 23. BRISTOL 0-0 CITY. Lovitură puternică a ucrainenului Zinchenko, dar mingea a ieșit.

Minutul 22. BRISTOL 0-0 CITY. Bryan termină, dar Claudio Bravo prinde sigur.

Minutul 21. BRISTOL 0-0 CITY. Galben pentru Fernandinho pentru un fault asupra lui Reid de lângă zona orașului.

Minutul 20. BRISTOL 0-0 CITY. Manchester City se strecoară, dar Bristol City rezistă. Domeniul setului de cetățeni (74%), nu se traduce prin ocazii clare.

Minut 14. BRISTOL 0-0 CITY.David Silva atârnă un fault lateral în zonă, dar Stones nu reușește să termine.

Minut 12. BRISTOL 0-0 CITY. Centrul lui Agüero lovește pe transversală.

Minutul 9. BRISTOL 0-0 CITY. Jocul s-a oprit. Liam Walsh doare după o ciocnire cu Otamendi.

Minutul 5. BRISTOL 0-0 CITY. Mingea este din City, care joacă calm în căutarea primului gol.

Minut 3. BRISTOL 0-0 CITY În doar trei minute, echipa Guardiola a blocat adversarul în zona sa. Două lovituri de colț și un internat cu pericol din partea Sané.

BRISTOL 0-0 CITY A început partida pe Ashton Gate Stadium. Astăzi se va decide cine merge la Wembley.

20:29 ore. Cealaltă semifinală a Cupei Carabao este jucată mâine de Arsenal și Chelsea în Emiratele (21:00).Prima etapă de la Stamford Bridge s-a încheiat cu 0-0

Eleven de la Bristol: Steele; Wright, Flint, Magnusson, Brownhill; Pack, Smith; Walsh, Bryan, Paterson; Reid.

Unsprezece din Manchester City: Bravo; Walker, Pietre, Otamendi, Zinchenko; Fernandinho; Agüero.

Începând cu ora 20:45, a doua etapă a semifinalului Cupei Carabao dintre Bristol City și Manchester City se joacă pe Ashton Gate Stadium. În prima etapă jucată în Etihad i-a învins cu cei de la Guardiola cu 2-1 cu numeroasele marcate de De Bruyne și Agüero. Reid, la penalty, a făcut golul lui Bristol.